• premiera: 8 maja 2022, godz. 18:00, Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin (Mała Sala Widowiskowa)
  • scenariusz: Piotr Zaremba
  • reżyseria: Mieczysław Wojtas
  • muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz
  • obsada: Natalia Dyjak, Aleksandra Mazurek, Barbara Stojek, Michał Bielawski, Mateusz Chomicz, Emil Janczak, Sebastian Jóźwik, Michał Niczyporuk, Adam Pochodyła.

Życie w szkolnej społeczności grupy licealistów o różnych charakterach, temperamentach i życiowych celach nie jest łatwe. W „Horrorze licealnym” młodzieżową wspólnotę jednoczą artystyczna pasja i szkolny teatr. Przynależność do twórczego zespołu jest w ich środowisku niewątpliwą nobilitacją i możliwością zaznaczenia swojej odrębności. Niestety, artystyczna rywalizacja, osobiste kompleksy i nieporozumienia z pedagogami prowadzą do konfliktu i nieuchronnego dramatu.

Piotr Zaremba, znany warszawski publicysta, pisarz, krytyk teatralny, napisał scenariusz inspirowany swoją powieścią, wydaną pod tym samym tytułem. Temat i problemy „Licealnego horroru” były na tyle trafione i ważne dla młodych aktorów, że natychmiast podjęli decyzję o realizacji spektaklu. Czujemy się zaszczyceni, że scenariusz powstał z myślą o Teatrze Panopticum, dobrze autorowi znanym i często odwiedzanym.