|

Grzechy szkolne – recenzja

Niedawno miałam przyjemność zobaczyć przedpremierowy pokaz spektaklu „Grzechy szkolne” w wykonaniu młodszego zespołu Teatru Panopticum. Jako starsza koleżanka, która miała również okazję obejrzeć kilka prób będących procesem tworzenia spektaklu, jestem pod dużym wrażeniem umiejętności moich kolegów i koleżanek.

W moim odczuciu spektakl jest: intensywny, prawdziwy, pełen humoru i energii. Nie zna tematów tabu, o wszystkim wypowiada się szczerze, od serca. Nie brakuje w nim momentów wrażliwych, przełomowych, opowiadanych szeptem, lecz również nie stroni od słów mocnych, wykrzyczanych.

Dopracowany pod względem technicznym, skrupulatnie przećwiczony. Każda scena, pomimo iż jest oddzielną historią, spaja się z innymi dzięki charakterystycznym postaciom, piosenkom i płynnym przejściom.

Gra aktorska zasługuje na największą pochwałę – młodzi aktorzy poradzili sobie szczególnie dobrze z trudnymi emocjami, równocześnie wprawiając w śmiech widownię podczas licznych scen komediowych.

Pięknym zwieńczeniem okazał się utwór napisany i skomponowany samodzielnie przez jedną z aktorek – Anię Paradzińską.

Kaja Rowińska

Zdjęcie na okładce: Andrzej Strzempioł

Podobne wiadomości

  • |

    Impulsy: Teatralna podróż między światami w DK LSM

    Intymna opowieść o uczuciach i przeżyciach balansująca między realną, a nierealną rzeczywistością sceniczną, czyli spektakl Impulsy Teatru Panopticum w Domu Kultury LSM. Uwaga! W związku z trwającym remontem ulicy Wallenroda parkowanie na niej jest praktycznie niemożliwe. Radzimy skorzystać z pobliskich parkingów po drugiej stronie ul. Zana, pomiędzy sklepami Media Markt i E.Leclerc.

  • |||

    Świętujemy 70-lecie Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”!

    Jesienią 1956 r. w Wojewódzkim Domu Kultury, który miał swą siedzibę na Zamku Lubelskim, zrodził się pomysł powołania Młodzieżowego Domu Kultury. Obchodzimy zatem jubileusz 70-lecia istnienia naszej macierzystej instytucji – miejsca, które od siedmiu dekad jest prawdziwą kuźnią talentów, bezpieczną przystanią dla młodzieży i tętniącym życiem sercem lubelskiej kultury. Dla nas, twórców i aktorów Teatru Panopticum, ten jubileusz ma wymiar szczególnie osobisty. Od ponad…

  • |

    „W piekle nie ma drzwi”

    Jeszcze nie wybrzmiały brawa po ostatniej scenie spektaklu Odlot, a już w Gościu Niedzielnym ukazała się recenzja autorstwa ks. Rafała Pastwy: „Teatralna forma przedstawienia tragicznego losu dziewczyny każe się mocno zastanowić nad codziennymi wyborami. To przedstawienie powinien zobaczyć każdy młody człowiek.” Recenzja ilustrowana jest galerią zdjęć. Zapraszamy do lektury: http://lublin.gosc.pl/doc/2263248.W-piekle-nie-ma-drzwi

  • ||

    Teatr Panopticum w Teatrze Starym w Lublinie

    Wydarzenia Jubileuszowe związane z 70-leciem Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” ciągle trwają. Była już oficjalna Gala Jubileuszowa w Operze Lubelskiej, były inne, a przed nami kolejne imprezy towarzyszące obchodom naszych dostojnych Urodzin. Tuż nazajutrz po uroczystości oficjalnej w Operze Lubelskiej, 16 kwietnia 2026 roku w Teatrze Starym odbył się pokaz trzech spektakli Teatru Panopticum. Było to „Spotkanie z Melpomeną” wpisujące się w obchody jubileuszowe MDK…