|

Jubileusz Panopticum – nagrody i medale, publikacje

Podczas jubileuszowej gali 30-lecia Panopticum w Teatrze Starym przyznano medale i nagrody:

Medale Prezydenta Miasta Lublin  otrzymali:

  • Teatr Panopticum
  • Jarosław Witkowski (były aktor  Panopticum, zasłużony dla teatru działacz, autor i redaktor strony internetowej Panopticum).

Nagrody Prezydenta Miasta Lublin  otrzymali:

  • Mieczysław Wojtas: Szef artystyczny i reżyser Panopticum.
  • Włodzimierz Kukawski: muzyk, kompozytor, współpracujący z Panopticum w latach 1987 –200.
  • Piotr Tesarowicz: muzyk, kompozytor, współpracujący z Panopticum od roku 2007 do chwili obecnej.

Nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty otrzymał Mieczysław Wojtas.

Ponadto z okazji jubileuszu Teatr Panopticum otrzymał wiele listów gratulacyjnych od władz oświatowych i instytucji kultury.

Przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin zostały wydane:

  • publikacja albumowa  Teatr Panopticum  wg pomysłu i w redakcji Mieczysława Wojtasa, archiwalny materiał fotograficzny zgromadził Jarosław Witkowski.
  • płyta Dwie Młodości  z songami i fragmentami spektakli, opracowana została przez Piotra Tesarowicza do jego autorskiej muzyki, a okładkę  i logo teatru zaprojektował Jakub Nastaj.

Podobne wiadomości

  • |

    Spektakle w listopadzie i grudniu 2013 r.

    08.11.2013 r. (piątek) godz. 16:00 , MDK “Pod Akacją”, ul Grodzka 11 – trzy miniatury sceniczne: Dziewka i Dafnis, wykonanie: Karolina Jankowska i Evert von Olst; muzyka: Włodzimierz Kukawski Światła Chanuki, wykonanie: Diana Grzeszek, Oskar Rybaczek, Jan Cupiał, Oskar Stąchor, Marcin Lipski, Weronika Gołębiowska, Eliza Gawrjołek, Kinga Brodecka, Anna Krajewska; muzyka: Piotr Tesarowicz Dealer, wykonanie: Marlena Jonasz, Kaja Grzybowska, Maciej…

  • |

    Chcesz zostać aktorem?

    Informacje dla kandydatów do Teatru Panopticumw sezonie teatralnym 2009/2010 Chętnych gimnazjalistów i licealistów (z wyłączeniem klas maturalnych), którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania teatralne i aktorskie prosimy o szybką decyzję, ponieważ rozmowy kwalifikacyjne odbędą się tylko: 3 września (czwartek) w godz. 16:00 – 18:00 oraz 4 września (piątek) w godz. 16:00 – 19:00 Ze względu na komplety w zespołach ilość miejsc w Panopticum jest bardzo ograniczona. Kandydaci na nasze zajęcia teatralne powinni…

  • |

    Będą studiować w szkołach teatralnych…

    Z przyjemnością informujemy, że spośród kilku osób z Teatru Panopticum, które zdawały w czerwcu i lipcu br. egzaminy do szkół teatralnych, przechodząc pomyślnie często nawet 2 etapy w kilku szkołach, ostatecznie studentami zostali: Aga Bielecka — Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie (wydz. aktorstwo dramatyczne), oraz Mateusz Flis — Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie (kierunek: teatr tańca) Miło nam również donieść, że Agata Klepka, którą wspominamy ze znakomicie…

  • Teatralna  Wigilia

    Wszystkich dawnych i obecnych aktorów Teatru  Panopticum  zapraszam  na tradycyjne spotkanie przedświąteczne, któremu towarzyszy niezwykła atmosfera przyjaźni i wspólnoty artystycznej. Nasza teatralna Wigilia odbędzie się 20 grudnia 2008r. (sobota) o godz. 14:00, MDK ul. Grodzka 11. Starym zwyczajem każdy oczywiście coś z sobą przynosi – myślę tu o wigilijnym menu.Przyjdźcie, na pewno będzie miło i rodzinnie. Szef – Mieczysław Wojtas

  • ||||||||

    Panopticum w Noc Kultury

    Zapraszamy na spektakle 7 czerwca 2008r. Godz. 20:00 Ósmy Dzień Stworzenia, reż. Mieczysław Wojtas, muz. Piotr Tesarowicz – patio MDK ul. Grodzka 11 Godz. 21:00 Dlaczego niebo czarne, reż. Mieczysław Wojtas – patio MDK ul. Grodzka 11 Godz. 22:00 Performance: Siedem grzechów głównych, reż. Jan Tuźnik – Plac po Farze; Sen reż. Adrian Krać – Plac po Farze Godz. 22:30 Czerń to odcień szarości –…

  • |

    Szczęśliwe dni dla Panopticum w Poznaniu

    Teatr Panopticum z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie wrócił z Poznania z XIV Ogólnopolskiego Forum Teatrów Szkolnych „Scena Młodzieżowa” ponownie z nagrodami. W 28-letniej historii Forum teatr Panopticum nie brał udziału tylko jeden raz i nie zdarzyło się nigdy aby wrócił do Lublina bez nagrody. Poznańskie Forum – to najbardziej prestiżowa konkursowa impreza teatralna dla młodzieży w Polsce, która odbywa się co dwa lata, poprzedzona wcześniejszymi eliminacjami wojewódzkimi. Każde…